Placement Record2018-11-05T10:32:04+00:00

Placement Record

Undergraduate Placements:

S.No Name of the Student Branch Year of Passing Organisation Selected
1 GUNDA RAJESWARI ECE 2019 VEDA IIT
2 T APARNA CSE 2019 HEXAWARE
3 B MANASA CSE 2019 HEXAWARE
4 SAIF AHMED CSE 2019 HEXAWARE
5 MFARUQ SHAIK ECE 2019 Manomay
6 P SOWMYA LAKSHMI ECE 2019 Manomay
7 Y SREE RAGINI ECE 2019 Manomay
8 MOHAMMED ALTHAF HUSSAIN CSE 2019 TCS
9 D NIKHILESH CSE 2019 TCS
10 D SAI NITESH CSE 2019 TCS
11 L SESHA SHARMA CSE 2019 TCS
12 MOILLA TEJASWI ME 2019 TCS
13 ABDUL HASEEB KHAN K ECE 2019 TCS
14 YERIGERI AMBIKA ECE 2019 TCS
15 SHAIK AMREEN ECE 2019 TCS
16 AKULA KAVITHA ECE 2019 TCS
17 SYED MOHAMMED GHOUSE ECE 2019 TCS
18 BATCHU RAJITHA ECE 2019 TCS
19 SHAIK SHAHEENA ECE 2019 TCS
20 POCHA SRI PRIYA ECE 2019 TCS
21 ALURU MEGHAVALLI SUSEELA ECE 2019 TCS
22 UPPALAPATI SWETHA ECE 2019 TCS
23 KONDA VASAVI ECE 2019 TCS
24 RINKU CHOPRA KHATRI CSE 2019 TCS
25 SYED IMTIAZ AHAMED CSE 2019 TCS
26 KALYANI BOJJIREDDY CSE 2019 TCS
27 K.KAVYA MANISHA CSE 2019 TCS
28 LAKSHMIREDDY GUJJALA CSE 2019 TCS
29 SAIF AHMED CSE 2019 TCS
30 SHILPA B G CSE 2019 TCS
31 SPANDANA PALADI CSE 2019 TCS
32 D Madhu Sudhan ECE 2019 WESTLINE
33 M Pavan Kumar ECE 2019 WESTLINE
34 M Raja Ganesh ECE 2019 WESTLINE
35 M Ganesh ECE 2019 WESTLINE
36 B Hari Krishan ECE 2019 WESTLINE
36 Shaik Khaja Gareeb ME 2019 WESTLINE
37 P Narasimhah Gupta ME 2019 WESTLINE
38 G Sai Prakash ME 2019 WESTLINE

Undergraduate Placements:

S.No Name of the Student

 

Branch Year of Passing

 

Organisation Selected
1 Jutur  Manasa CSE 2018 Cognizant Technology
2 Praneeta  Sony CSE 2018 Cognizant Technology
3 P  Sravani CSE 2018 Cognizant Technology
4 K. Sumanth CSE 2018 TCS
5 N. Chandra Manvi CSE 2018 Talentio
6 Simi Sanya CSE 2018 Talentio
7 Shaik Md. Minhaaz Ali CSE 2018 Talentio
8 BARA CHANDRAKALA CSE 2018 Efftronics
9 BARA CHANDRAKALA CSE 2018 GGK Technologies
10 M.ATIF CSE 2018 Mphasis
11 K.A.AZZEZ KHAN CSE 2018 Mphasis
12 R.MANVITA REDDY CSE 2018 Mphasis
13 K.CHANDRAKALA CSE 2018 Mphasis
14 FASIHA ANJUM CSE 2018 Mphasis
15 SABAMARIA CSE 2018 Mphasis
16 E.RAAGA VEENA CSE 2018 Mphasis
17 K.MANOGNA CSE 2018 Mphasis
18 N.CHANDRA MANVI CSE 2018 IBM
19 K.CHANDRAKALA CSE 2018 IBM
20 MAVIYA FARNAZ CSE 2018 IBM
21 M.MAHESWARI CSE 2018 IBM
22 SABAMARIA CSE 2018 IBM
23 A NAGA VENKATA SRUJANA CSE 2018 IBM
24 E.RAAGA VEENA CSE 2018 IBM
25 MEDA RAMYA SAI CSE 2018 IBM
26 POOJARI SAHITHYA CSE 2018 IBM
27 SIMI SANYA SANDOZAI CSE 2018 IBM
28 SHAIK SHAIKA IFFATH CSE 2018 IBM
29 A.SUSMITHA CSE 2018 IBM
30 SEEMAKURTI DAKSHAYANI CSE 2018 IBM
31 A NAGA VENKATA SRUJANA CSE 2018 MROADS
32 KARADE SHRAVANI CSE 2018 FACE
33 Nukaraju Chandra manvi CSE 2018 INFOSYS
34 Chandrakala K CSE 2018 INFOSYS
35 Maviya Farnaz CSE 2018 INFOSYS
36 Manvita Reddy R CSE 2018 INFOSYS
37 Saba Maria CSE 2018 INFOSYS
38 Raaga veena Eskala CSE 2018 INFOSYS
39 Sai Manogna Vallamkondu CSE 2018 INFOSYS
40 Sreelekha Yenuganti CSE 2018 INFOSYS
41 Susmitha A CSE 2018 INFOSYS
42 JALLU SUMASRI ECE 2018 CYPRESS
43 SOMNATH SUNKU ECE 2018 Smart DV Technologies
44 G SIREESHA ECE 2018 Web Synergies
45 V N S PRIYANKA ECE 2018 5 Y Solutions
46 P.DURGA PRASAD REDDY ECE 2018 GGK Technologies
47 P.FATHIMA RIFAT ECE 2018 GGK Technologies
48 PRANATHI NUNE ECE 2018 Global Edge
49 DHUULA TEJESWARI ECE 2018 Global Edge
50 AMIDALA SHILPA ECE 2018 Global Edge
51 Gowri G ECE 2018 INFOSYS
52 Gireeshma Narahari ECE 2018 INFOSYS
53 Mouna Katta ECE 2018 INFOSYS
54 Naga Santhosha Priyanka ECE 2018 INFOSYS
55 Ragini Nargari ECE 2018 INFOSYS
56 T.HEMA PRIYA ECE 2018 Mphasis
57 N.PRANATHI ECE 2018 Mphasis
58 C.CHARITHA ECE 2018 Mphasis
59 N.PAVANI PRASANNA ECE 2018 Mphasis
60 P.FATHIMA RIFATH ECE 2018 Mphasis
61 V N S PRIYANKA ECE 2018 5 Y Solutions
62 N ERANNA ECE 2018 STS
63 N KULAVARDHAN REDDY ECE 2018 STS
64 G VENKATESH ECE 2018 STS
65 M ANAND KUMAR ECE 2018 STS
66 B ANIL KUMAR ECE 2018 STS
67 B SUNIL ECE 2018 STS
68 R GANANA SAGAR ECE 2018 STS
69 Sunku Somnath ECE 2018 Talentio
70 Jallu Suma Sri ECE 2018 Talentio
71 ANAND KUMAR ECE 2018 Vespa
72 Y PAVAN KUMAR ECE 2018 Vespa
73 PRANATHI NUNE ECE 2018 Global Edge
74 DHUULA TEJESWARI ECE 2018 Global Edge
75 AMIDALA SHILPA ECE 2018 Global Edge
76 Lakshmi Harika M ECE 2018 ABC Group
77 Gowri Priya G ECE 2018 ABC Group
78 Praneeta sony M ECE 2018 ABC Group
79 B Masana EEE 2018 Randstad
80 V AKHILESH EEE 2018 STS
81 S M D MUSTAFA EEE 2018 STS
82 Veldurti Dhanya EEE 2018 Talentio
83 K PRAVEEN KUMAR EEE 2018 Vespa
84 SHAIK KAMAL BASHA EEE 2018 Vespa
85 P LOKESHWARA REDDY EEE 2018 Vespa
86 L NIKHITHA EEE 2018 Vespa
87 B PAVANI BAI EEE 2018 Vespa
88 PRATHUSHA KASTURI EEE 2018 Vespa
89 A PREETHI KIRANMAYEE EEE 2018 Vespa
90 C RAJA SREE EEE 2018 Vespa
91 G RAJITHA EEE 2018 Vespa
92 R.E. RAVALI EEE 2018 Vespa
93 G SATISH KUMAR EEE 2018 Vespa
94 S SIVA SPANDANA EEE 2018 Vespa
95 K SOUJANYA EEE 2018 Vespa
96 Malepati Rishitha CIVIL 2018 Randstad
97 Ibrahim Khaleelullah CIVIL 2018 INFOSYS
98 P. Chandana CIVIL 2018 Talentio
99 M SHEENA EVELYN ME 2018 EIGERTECH
100 M.Sheena Evelyn ME 2018 Randstad
101 S ASIF BASHA ME 2018 STS
102 S CHAKRAVARTHY ME 2018 STS
103 G HULIKUNTAPPA ME 2018 STS
104 C JANARDHAN ME 2018 STS
105 M MAHESH ME 2018 STS
106 N SAI MOHAN ME 2018 STS
107 T VISHNU VARDHAN KUMAR ME 2018 STS
108 THIRUMALESH ME 2018 STS
109 N MADHU KIRAN ME 2018 STS
110 S NAVEEN KUMAR ME 2018 STS
111 K SUMAN ME 2018 STS
112 T VENKATESH ME 2018 STS
113 S ASIF BASHA ME 2018 Vespa
114 SYED SAJIAD SHAFIULLAH ME 2018 Vespa
115 BYSANI MANEESHA ME 2018 Vespa
116 G RIYAZ ME 2018 Vespa
117 M A SHARUK KHAN ME 2018 Vespa
118 M SHEENA EVELYN ME 2018 Vespa
119 G VALI BASHA ME 2018 Vespa
120 D VIJAYA ME 2018 Vespa

Department of Master of Business Administration:

S.No Name of the Student
Branch Year of Passing
Organisation Selected
1 SHAIK ILIYAS M.B.A 2018 RELIANCE MARKET-CNC
2 MOHAMMAD KAIF M.B.A 2018 RELIANCE MARKET-CNC
3 L PAVAN KUMAR M.B.A 2018 RELIANCE MARKET-CNC
4 KATE POGU SURESH M.B.A 2018 RELIANCE MARKET-CNC
5 Sudheshna Devi M.B.A 2018 RELIANCE MARKET-CNC
6 M.Kezia Rani M.B.A 2018 Randstad
7 DUDEKULA ALLIMBEE M.B.A 2018 LOANS MANAGER
8 S.MAHE JABEEN M.B.A 2018 LOANS MANAGER
9 NANDYALA LOHITHA M.B.A 2018 LOANS MANAGER
10 NAAZNEEN SHAIK M.B.A 2018 LOANS MANAGER
11 T M ANIL KUMAR M.B.A 2018 LOANS MANAGER
12 A.DURGA BHAVANI M.B.A 2018 LOANS MANAGER
13 SANA IFFATH KHATOON M.B.A 2018 LOANS MANAGER
14 KASAPOGU LAVANYA M.B.A 2018 LOANS MANAGER
15 SHAIK SAMEER UR RAHAMAN M.B.A 2018 LOANS MANAGER
16 SHAIK SHARUKH M.B.A 2018 LOANS MANAGER
17 M. SHRAVANI M.B.A 2018 LOANS MANAGER
18 A.VINOD KUMAR M.B.A 2018 LOANS MANAGER
19 M.KEZIA RANI M.B.A 2018 LOANS MANAGER
20 NAAZNEEN SHAIK M.B.A 2018 LOANS MANAGER
21 NANDYALA LOHITHA M.B.A 2018 LOANS MANAGER
22 DUDEKULA ALLIMBEE M.B.A 2018 LOANS MANAGER
23 S.MAHE JABEEN M.B.A 2018 LOANS MANAGER
24 MOHAMMED AJAS M.B.A 2018 WALLME

25

M. KEZIA RANI

MBA

2018

SIA PUBLICATIONS, HYD

26

MOHAMMED AJAS

MBA

2018

KOTAK MAHINDRA BANK

27

MAHABOOB BASHA

MBA

2018

KOTAK MAHINDRA BANK

28

A MAHESH BABU

MBA

2018

KOTAK MAHINDRA BANK

29

JAMPULA NARESH

MBA

2018

KOTAK MAHINDRA BANK

30

SAMEER UR RAHAMAN

MBA

2018

KOTAK MAHINDRA BANK

31

SHAIK SHAHRUKH

MBA

2018

KOTAK MAHINDRA BANK

32

FARHANA JASMIN A

MBA

2018

UNIVERSAL GRUOPS

33

D CHINNA DASTAGIRI

MBA

2018

GENPACT

 Department of Computer Science and Engineering:

S.No Name of the Student
Branch Year of Passing
Organisation Selected
1 ARLAGADDA CHARISHMA CSE 2017 IBM
2 K HIMAJA CSE 2017 IBM
3 E HITESH REDDY CSE 2017 IBM
4 KAMPADU JAYANTHI CSE 2017 IBM
5 NEHA NASREEN CSE 2017 IBM
6 CHINNAVEERA REDDY PRIYANKA CSE 2017 IBM
7 M.SAI SWI CSE 2017 IBM
8 MADUMBU SOUJANYA CSE 2017 IBM
9 N SOWJANYA CSE 2017 IBM
10 SOWNDARYA B G CSE 2017 IBM
11 MADAM SUBBALAKSHMI CSE 2017 IBM
12 GONDIMALLA TARANGINI CSE 2017 IBM
13 P THEJASWINI CSE 2017 IBM
14 SOMPALLI VINEESHA CSE 2017 IBM
15 SYEDA WAHADATH JAHAN CSE 2017 IBM
16 SHAIK HAZARA SULTHANA CSE 2017 GENPACT
17 S. NILOFER CSE 2017 Quest Valley
18 L. RUKSAR TABASSUM CSE 2017 Quest Valley
19 DOUZI FARHEEN CSE 2017 Quest Valley
20 S. SABIHA CSE 2017 Quest Valley
21 M. SOUJANYA CSE 2017 Quest Valley
22 B.RAJITHA SINGH CSE 2017 Quest Valley
23 V. VIJAYA TEJA CSE 2017 Quest Valley
24 ASMA HUMERA CSE 2017 Quest Valley
25 D. SHABANA CSE 2017 Quest Valley
26 NEHA NASREEN CSE 2017 CSC
27 SYEDA WAHADATH JAHAN CSE 2017 CSC
28 TINKER SHIRLEY ROYAL CSE 2017 CSC

Department of Electronics and Communication Engineering:

S.No Name of the Student
Branch Year of Passing
Organisation Selected
1 U YASHODA ECE 2017 Rising Star Mobiles Pvt Ltd
2 B. DEVIKA RANI ECE 2017 Rising Star Mobiles Pvt Ltd
3 D. NIHARIKA ECE 2017 Rising Star Mobiles Pvt Ltd
4 K. HARIKA ECE 2017 Rising Star Mobiles Pvt Ltd
5 D. SOWMITHA REDDY ECE 2017 Rising Star Mobiles Pvt Ltd
6 U.ASHWITHA ECE 2017 Rising Star Mobiles Pvt Ltd
7 B. MADHULIKA ECE 2017 Rising Star Mobiles Pvt Ltd
8 S. NIKHAT AFSHAN ECE 2017 Rising Star Mobiles Pvt Ltd
9 TASLEEM FIRDOSE ECE 2017 Rising Star Mobiles Pvt Ltd
10 K. MOUNIKA BOSE ECE 2017 Quest Valley
11 R.NIKHILA ECE 2017 Quest Valley
12 S.G.MANASA ECE 2017 Quest Valley
13 A.MADHAVI ECE 2017 Quest Valley
14 A.SUCHARITHA ECE 2017 Quest Valley
15 D.SOWMITHA REDDY ECE 2017 Quest Valley
16 U. ASWITHA ECE 2017 Quest Valley
17 G. GEETHA ECE 2017 Quest Valley
18 S. TAYYABA ECE 2017 Quest Valley
19 S. SWETHA ECE 2017 Quest Valley
20 S. SHABANA ECE 2017 Quest Valley

Department of Electrical and Electronics Engineering:

S.No Name of the Student
Branch Year of Passing
Organisation Selected
1 T. MANVITHA EEE 2017 Rising Star Mobiles Pvt Ltd
2 R. DIVYA VANI EEE 2017 Rising Star Mobiles Pvt Ltd
3 Y. GAYATHRI EEE 2017 Rising Star Mobiles Pvt Ltd
4 P.ANUFA EEE 2017 Quest Valley

Department of Mechanical Engineering:

S.No Name of the Student
Branch Year of Passing
Organisation Selected
1 FAIZANAHEMAD ME 2017 Varun Motors Pvt.Ltd, HYD
2 KARAVIND ME 2017 Varun Motors Pvt.Ltd, HYD
3 P.JAGANATHARAO ME 2017 Varun Motors Pvt.Ltd, HYD
4 DJAYAPRAKASHREDDY ME 2017 Varun Motors Pvt.Ltd, HYD
5 N.KEDHARNATH ME 2017 Varun Motors Pvt.Ltd, HYD
6 GKESHAVA ME 2017 Varun Motors Pvt.Ltd, HYD
7 SMDIMRAN ME 2017 Varun Motors Pvt.Ltd, HYD
8 SMOHAMMADRAFI ME 2017 Varun Motors Pvt.Ltd, HYD
9 D.MOHAMMADARIF ME 2017 Varun Motors Pvt.Ltd, HYD
10 YPRADEEP ME 2017 Varun Motors Pvt.Ltd, HYD
11 DRAJASEKHSR ME 2017 Varun Motors Pvt.Ltd, HYD
12 ARAJASEKHAR ME 2017 Varun Motors Pvt.Ltd, HYD
13 KRAMU ME 2017 Varun Motors Pvt.Ltd, HYD
14 SYEDSUHAILPASHAKHADRI ME 2017 Varun Motors Pvt.Ltd, HYD
15 PTHARUNESWARREDDY ME 2017 Varun Motors Pvt.Ltd, HYD
16 N.VAMSIKRISHNA ME 2017 Varun Motors Pvt.Ltd, HYD
17 KVIJAYKUMAR ME 2017 Varun Motors Pvt.Ltd, HYD
18 AMAAPRASANTH ME 2017 Varun Motors Pvt.Ltd, HYD
19 SHAIKJUBAIRBASHA ME 2017 Varun Motors Pvt.Ltd, HYD
20 M.NOORSHAVALI ME 2017 Varun Motors Pvt.Ltd, HYD
21 BSAMBULINGA ME 2017 Varun Motors Pvt.Ltd, HYD

Department of Master of Business Administration:

S.No Name of the Student
Branch Year of Passing
Organisation Selected
1 Challa Dhanunjay M.B.A 2017 ICICI, Hyderabad
2 R. Himasree Bindu M.B.A 2017 Hebeon Technologies, Hyderabad
3 D. Keerthi M.B.A 2017 Hebeon Technologies, Hyderabad
4 K. Sarada M.B.A 2017 Hebeon Technologies, Hyderabad
5 Sudheshna Devi M.B.A 2017 Hebeon Technologies, Hyderabad
6 K Rohini M.B.A 2017 Hebeon Technologies, Hyderabad
7 R. Himasree Bindu M.B.A 2017 Web Synergies Group,  Hyderabad
8 D. Keerthi M.B.A 2017 Web Synergies Group,  Hyderabad
9 Sravani A M.B.A 2017 Web Synergies Group,  Hyderabad
10 Sudheshna Devi M.B.A 2017 Web Synergies Group,  Hyderabad
11 K Rohini M.B.A 2017 Web Synergies Group,  Hyderabad
12 C. S.Akram Sohail M.B.A 2017 Global-Edge, Bangalore
13 Mabbu Harish Naidu M.B.A 2017 Global-Edge, Bangalore
14 K Madhusudhan M.B.A 2017 Global-Edge, Bangalore
15 T S Sanjeev Kumar M.B.A 2017 Global-Edge, Bangalore
16 Dagudu Vinay Kumar M.B.A 2017 Global-Edge, Bangalore
17 B Yohanu M.B.A 2017 Global-Edge, Bangalore
18 V Kranti Kumar M.B.A 2017 Global-Edge, Bangalore
19 S Farheen M.B.A 2017 Global Advent Solutions, Hyderabad
20 R Gowri M.B.A 2017 Global Advent Solutions, Hyderabad
21 R. Himasree Bindu M.B.A 2017 Global Advent Solutions, Hyderabad
22 D. Keerthi M.B.A 2017 Global Advent Solutions, Hyderabad
23 Sp Nagamani Bai M.B.A 2017 Global Advent Solutions, Hyderabad
24 K. Sarada M.B.A 2017 Global Advent Solutions, Hyderabad
25 Sravani A M.B.A 2017 Global Advent Solutions, Hyderabad
26 Sudheshna Devi M.B.A 2017 Global Advent Solutions, Hyderabad
27 K Rohini M.B.A 2017 Global Advent Solutions, Hyderabad
28 C. S.Akram Sohail M.B.A 2017 Credit Seva, Hyderabad
29 S Babu Basha M.B.A 2017 Credit Seva, Hyderabad
30 S Farheen M.B.A 2017 Credit Seva, Hyderabad
31 R Gowri M.B.A 2017 Credit Seva, Hyderabad
32 S Riyaz Basha M.B.A 2017 Credit Seva, Hyderabad
33 G Sai Sharath Kumar M.B.A 2017 Credit Seva, Hyderabad
34 V Sravana Sujitha M.B.A 2017 Credit Seva, Hyderabad
35 Sudheshna Devi M.B.A 2017 Credit Seva, Hyderabad
36 M. Thayi Lakshmi M.B.A 2017 Credit Seva, Hyderabad
37 Dagudu Vinay Kumar M.B.A 2017 Credit Seva, Hyderabad
38 Uppara Vinugna M.B.A 2017 Credit Seva, Hyderabad
39 K.Shankarappa M.B.A 2017 Credit Seva, Hyderabad
40 Tompe Vinay M.B.A 2017 Credit Seva, Hyderabad
41 L Eswar Rao M.B.A 2017 Credit Seva, Hyderabad
42 M.B.A 2017 Omega Hospitals
43 Babu Basha M.B.A 2017 Oppo

Department of Civil Engineering:

S.No Name of the Student
Branch Year of Passing
Organisation Selected
1 SHAIK ANSAR CIVIL 2016 TECH MAHINDRA

Department of Computer Science and Engineering:

S.No Name of the Student
Branch Year of Passing
Organisation Selected
1 KEERTHI.K CSE 2016 TECH MAHINDRA
2 S.SHAZIA NOORAIN CSE 2016 TECH MAHINDRA
3 K.LEELA CSE 2016 TECH MAHINDRA
4 RAGA PATHANGI CSE 2016 TECH MAHINDRA
5 SRINIJA APPALARAJUGARI CSE 2016 TECH MAHINDRA
6 SRIVIDYA JEETHURI CSE 2016 TECH MAHINDRA
7 PARADESI PAVANA CSE 2016 TECH MAHINDRA
8 LAKKU NIKHILA CSE 2016 IBM
9 NUKALA SAI PUSHPAJA CSE 2016 IBM
10 KURUVA MOUNIKA CSE 2016 IBM
11 KAKANOOR KALYANI CSE 2016 IBM
12 NAUSHEEN FARAZ CSE 2016 ALLIANCE
13 KANDANOOR HARISH CSE 2016 ALLIANCE
14 S.MAHABOOBVALI CSE 2016 ALLIANCE
15 M.V.VENKATA KRISHNA CSE 2016 ALLIANCE

Department of Electronics and Communication Engineering:

S.No Name of the Student
Branch Year of Passing
Organisation Selected
1 SUDHARSHAN RAYAPPAGARI ECE 2016 TECH MAHINDRA
2 B.RAJESWARI ECE 2016 TECH MAHINDRA
3 GUNDAM REDDY ECE 2016 TECH MAHINDRA
4 MANOJ GANDLA ECE 2016 TECH MAHINDRA
5 KRISHNA ASHRITHA ECE 2016 TECH MAHINDRA
6 RAJESH REDDY ECE 2016 TECH MAHINDRA
7 SIREESHA GRANDHE ECE 2016 TECH MAHINDRA
8 VINEELA.M ECE 2016 TECH MAHINDRA
9 NARENDRA UPPARA ECE 2016 TECH MAHINDRA
10 D MANISHA ECE 2016 TECH MAHINDRA
11 Y.SUMITRA SRAVANI SINGH ECE 2016 IBM
12 K.KRISHNA KEERTHI ECE 2016 IBM
13 BRAHMASAMUDRAM VAISHNAVI ECE 2016 IBM
14 Y.HIMA KUMARI ECE 2016 IBM
15 AKULA INDRAJA ECE 2016 IBM
16 KATAM HIMAVARSHA ECE 2016 IBM
17 P.UDAYARAMYA ECE 2016 IBM
18 KATEGARU HEMA LATHA ECE 2016 IBM
19 T.PRATHUSHA ECE 2016 IBM
20 B.V.LEKHANA SINHA ECE 2016 IBM
21 ARANI ROJA ECE 2016 IBM
22 PARADESI HARI PRIYA ECE 2016 IBM
23 REDDY MANASA ECE 2016 IBM
24 BARMA SUSHMA ECE 2016 IBM
25 CH.MARY NEHARICA ECE 2016 IBM
26 N.CHAITANYA BHARATHI ECE 2016 IBM
27 K.NAVEENA ECE 2016 IBM
28 E.SHIREESHA ECE 2016 IBM
29 S.SAI UDAYA KEERTHY ECE 2016 IBM
30 GORANTLA HEMALATHA ECE 2016 IBM
31 S.MADHURA HEGDE ECE 2016 IBM
32 P.GOPAL KUMAR RAWAL ECE 2016 ALLIANCE
33 S.NASREEN BANU ECE 2016 ALLIANCE
34 ELISETTY NEELAMBHARI ECE 2016 ALLIANCE
35 KONKATHI SHARATH KUMAR ECE 2016 ALLIANCE
36 DHADI REDDY SIDDARTHA ECE 2016 ALLIANCE
37 KATAM SOWMYA ECE 2016 ALLIANCE
38 GUDI SPANDANA ECE 2016 ALLIANCE
39 VUNNAM SUSHMA ECE 2016 ALLIANCE
40 TAMMINENI UMA LATHA ECE 2016 ALLIANCE
41 K.AMULYA ECE 2016 ALLIANCE
42 V.VIJAY KUMAR ECE 2016 ALLIANCE

Department of Electrical and Electronics Engineering:

S.No Name of the Student
Branch Year of Passing
Organisation Selected
1 SANJAY TALARI EEE 2016 TECH MAHINDRA
2 SREENATH RAYACHUR EEE 2016 TECH MAHINDRA
3 VEDA EDIGA EEE 2016 TECH MAHINDRA
4 SRIPRIYA TELUGU EEE 2016 IBM
5 KATTAINTIGOURIREDDY GAYATHRI EEE 2016 IBM
6 PULAKURTHI KEERTHANA EEE 2016 IBM
7 BIRAPURAM APARNA EEE 2016 IBM
8 SIVADANAM MADHURI EEE 2016 IBM
9 S.SHAHINOOR BANU EEE 2016 IBM
10 SOMU ANUSHA EEE 2016 IBM
11 B.DURGA VISWANATH EEE 2016 ALLIANCE
12 KIMAVATH GIRISH NAYAK EEE 2016 ALLIANCE
13 G.INDUMATHI EEE 2016 ALLIANCE
14 N.UDAY KUMAR REDDY EEE 2016 ALLIANCE
15 JALARI VAMSI SRINIVAS EEE 2016 ALLIANCE

Department of Information Technology:

S.No Name of the Student
Branch Year of Passing
Organisation Selected
1 AMBIKA BURAMDODDI IT 2016 TECH MAHINDRA
2 E.SAIVENNELA IT 2016 IBM
3 YAJAMANAM CHANDANA IT 2016 IBM
4 K.VISHNU PRIYA IT 2016 IBM

Department of Master of Business Administration:

S.No Name of the Student
Branch Year of Passing
Organisation Selected
1 A.Priyanka M.B.A 2016 MacTec IT Solutions
2 Ruhena Jasmin.A M.B.A 2016 MacTec IT Solutions
3 Saleem Ahmed.D M.B.A 2016 Wells Fargo
4 K.Abhishek M.B.A 2016 Wells Fargo
5 S.Azharuddin M.B.A 2016 Kotak Mahindra
6 G.Keerthi M.B.A 2016 Kotak Mahindra
7 M.Pavan Kumar M.B.A 2016 Kotak Mahindra
8 Pawar Priyanka M.B.A 2016 Kotak Mahindra
9 Ruhena Jasmin A M.B.A 2016 Kotak Mahindra
10 A.Satyananda Reddy M.B.A 2016 Kotak Mahindra
11 K.Vinay Kumar M.B.A 2016 Kotak Mahindra
12 V.Viswanath M.B.A 2016 Kotak Mahindra
13 K.Varun Kumar M.B.A 2016 Kotak Mahindra
14 L.Kiran Kumar M.B.A 2016 Justdial
15 K.Abhishek M.B.A 2016 Foray Software Solutions
16 E.Alekya M.B.A 2016 Foray Software Solutions
17 Farzana M M.B.A 2016 Foray Software Solutions
18 Harika.P M.B.A 2016 Foray Software Solutions
19 Saleem Ahmed D M.B.A 2016 Foray Software Solutions
20 Sravanthi M M.B.A 2016 Foray Software Solutions
21 Srinadh.K M.B.A 2016 Foray Software Solutions
22 Sruthi P M.B.A 2016 Foray Software Solutions
23 Ke.Anusha M.B.A 2016 Lemon HR
24 Syeda Fayeeqa Sultana M.B.A 2016 Lemon HR
25 G.B Pravallika M.B.A 2016 Lemon HR
26 C.Pooja Bhandari M.B.A 2016 Lemon HR
27 A.Priyanka M.B.A 2016 Lemon HR
28 Ruhena A Jasmin M.B.A 2016 Lemon HR
29 Nawab Ruksana Parvez M.B.A 2016 Lemon HR
30 K.Sindhu Priya M.B.A 2016 Lemon HR
31 D.Sonu Bhandari M.B.A 2016 Lemon HR
32 K.Varun Kumar M.B.A 2016 Lemon HR
33 Naga Supriya M.B.A 2016 Avance (Software Technologies)
34 Nawab Ruksana Parvez M.B.A 2016 Avance (Software Technologies)
35 V.Sujatha M.B.A 2016 Avance (Software Technologies)
36 Keerhi.G M.B.A 2016 Amazon
37 A.Priyanka M.B.A 2016 Amazon
38 Ruheena Jasmin M.B.A 2016 Amazon
39 Sonu Bhandari M.B.A 2016 Amazon

Department of Civil Engineering

S.No Name of the Student Branch Year of Passing Organisation Selected
1 VINJAMURI SITA GOWTHAMI CIVIL 2015 Tech Mahindra

Department of Computer Science and Engineering

S.No Name of the Student Branch Year of Passing Organisation Selected
1 T.Sirisha CSE 2015 Tech Mahindra
2 UPADRISHTA SRAVANI CSE 2015 6D Technologies
3 Murahari Niranjan Kumar CSE 2015 Good Through Solutions Pvt.Ltd
4 Vemula Teja Rani CSE 2015 OPEN TEXT
5 N.Urmila CSE 2015 OPEN TEXT
6 GAYATHRI NIKHILA CSE 2015 NTT DATA
7 PAVAN KUMAR G CSE 2015 NTT DATA
8 YASMEEN BANU SYEDA CSE 2015 NTT DATA
9 Shaik Mahaboob Basha CSE 2015 Sunera eSeal India Private Limited
10 GAYATHRI NIKHILA CSE 2015 Tech Mahindra
11 PAVAN KUMAR G CSE 2015 Tech Mahindra
12 POOJITHA REDDY CSE 2015 Tech Mahindra
13 MOUNIKA CSE 2015 Tech Mahindra
14 JYOTHSNA PALLE CSE 2015 Tech Mahindra
15 NIKHILA GONDIMALLA CSE 2015 Tech Mahindra
16 LAVANYA KATEGARU CSE 2015 Tech Mahindra
17 A LAKSHMI THANUJA CSE 2015 Tech Mahindra
18 MAMILAPALLI NAGA SRINIVAS CSE 2015 Tech Mahindra
19 YASMEEN BANU SYEDA CSE 2015 Tech Mahindra
20 SINDHU MARAPAREDDY CSE 2015 Tech Mahindra
21 MANASA PADMALALIT MADUGULA CSE 2015 Tech Mahindra

Department of Electronics and Communication Engineering

S.No Name of the Student Branch Year of Passing Organisation Selected
1 NARLA MANJU BHAGYASRI ECE 2015 TCS
2 U SIVA PRASAD ECE 2015 TCS
3 PINJARI ARSHIYA ANJUM ECE 2015 web synergies
4 D.SIVA SRAVAN ECE 2015 Value Labs
5 M.KALAVATHI ECE 2015 Value Labs
6 SANTHOSH ECE 2015 Tech Mahindra
7 SRUTHI SAKAM ECE 2015 Tech Mahindra
8 D SRIHARIKA REDDY ECE 2015 Tech Mahindra
9 SRAVAN KUMAR REDDY ECE 2015 Tech Mahindra
10 NARLA MANJU BHAGYASRI ECE 2015 Tech Mahindra
11 COPPISETTY VINOD KUMAR ECE 2015 Tech Mahindra
12 UDAY KUMAR NARAHARI ECE 2015 Tech Mahindra
13 SUMANTH SURA ECE 2015 Tech Mahindra
14 GONURU RAGHAVARCH ECE 2015 Tech Mahindra
15 METLA ASHOKKUMAR REDDY ECE 2015 Tech Mahindra
16 SHIVA REDDY CHITYALA ECE 2015 Tech Mahindra
17 MEKALA PRASHASTHA BABU ECE 2015 Tech Mahindra
18 VINOD KUMAR DAGUDU ECE 2015 Tech Mahindra
19 USHA RANI KAMARTHY ECE 2015 Tech Mahindra
20 SHAREEQ MOHAMMED AHMED ECE 2015 Tech Mahindra
21 RAMYA KRISHNA TUMAKUNTA ECE 2015 Tech Mahindra
22 REVATHI BOGARAJU ECE 2015 Tech Mahindra
23 BHAVANI KAVADAPU ECE 2015 Tech Mahindra
24 Shiva Reddy Chityala ECE 2015 INFOSYS
25 AKULA JAYANTHI ECE 2015 6D Technologies
26 RAMYA KRISHNA TUMAKUNTA ECE 2015 NTT DATA

Department of Electrical and Electronics Engineering

S.No Name of the Student Branch Year of Passing Organisation Selected
1 KURNI NAGA SHANKAR EEE 2015 NTT DATA
2 SAICHARAN BHARADWAJ EEE 2015 Tech Mahindra
3 KARALA VISWATEJA RAYALU EEE 2015 Tech Mahindra
4 KURNI NAGA SHANKAR EEE 2015 Tech Mahindra
5 VEERELA ANUSHA CHOWDARY EEE 2015 Tech Mahindra

Department of Information Technology

S.No Name of the Student Branch Year of Passing Organisation Selected
1 G V N LAKSHMI PRIYANKA IT 2015 web synergies
2 Asha Jyothi Nukala IT 2015 INFOSYS
3 BHAVANA GUNTHA IT 2015 Tech Mahindra

Department of Master of Business Administration

S.No Name of the Student Branch Year of Passing Organisation Selected
1 M. Mallika Begum MBA 2015 ABACUS
2 V.GURAV PRASAD MBA 2015 BAJA FINSERV
3 B.MADHU MBA 2015 BAJA FINSERV
4 T.PARASU RAMUDU MBA 2015 BAJA FINSERV
5 SHAIK RIYAZ MBA 2015 BAJA FINSERV
6 J RAMA VARDHAN REDDY MBA 2015 TALENT CAPITAL
7 SHAIK ASHMA MBA 2015 TALENT CAPITAL
8 D MANJULA MBA 2015 TALENT CAPITAL
9 SYED RAOOFS MBA 2015 TALENT CAPITAL
10 SHAIK ASMA BEGUM MBA 2015 Cognizant technology solutions
11 E DHANUNJAYA GOUD MBA 2015 Renovate Pharmaceuticals  Pvt ltd
12 D DIVYA MBA 2015 Sreerama pvt ltd
13 GADUMURI KAVITHA MBA 2015 SISBIM
14 S LAVANYA MBA 2015 Malabar Gold & Daimonds
15 BELLA MADHU MBA 2015 Amazon.com
16 TELUGU PARASURAMUDU MBA 2015 Co-operative Society
17 JARADODDI RAMESH MBA 2015 Hinduja Global Solution
18 D SHAIK HUSSAIN MBA 2015 Icredizen
19 YERRAM SIVA PRASADA REDDY MBA 2015 ICICI groups
20 D VEERESH MBA 2015 Gensecurities
21 BOMMANA VANGALA VENUGOPAL REDDY MBA 2015 Scott No 1

Department of Computer Science and Engineering

S.No Name of the Student Branch Year of Passing Organisation Selected
1 HAFSA KHATOON K CSE 2014 Tech Mahindra
2 I JAYALALITHA CSE 2014 Tech Mahindra
3 KONATI MANOGNA CSE 2014 Tech Mahindra
4 V PRAGATHI CSE 2014 Tech Mahindra
5 G SAI SUSHMA CSE 2014 Tech Mahindra
6 G SRAVANA LAKSHMI CSE 2014 Tech Mahindra
7 G.DEEPTHI CSE 2014 Winnou.com
8 K.SHASHI KANTH CSE 2014 Winnou.com
9 KOTA VASAVIKALA CSE 2014 RISE Corp
10 KONIKANTI KRUPAKAR REDDY CSE 2014 TCS
11 NUKALA VENKATESHWARLU CSE 2014 TCS
12 MODAMPUDI PUNEETHA CSE 2014 Satyam Tech
13 NUKALA VENKATESHWARLU CSE 2014 Satyam Tech

Department of  Electronics and Communication Engineering:

S.No Name of the Student Branch Year of Passing Organisation Selected
1 BANDA JYOTHI ECE 2014 Tech Mahindra
2 VELDURTI LASYA ECE 2014 Tech Mahindra
3 K MADHU GOPAL ECE 2014 Tech Mahindra
4 M MANASA ECE 2014 Tech Mahindra
5 MOHEBBA NAAZ ECE 2014 Tech Mahindra
6 POLICEPATEL MOUNIKA ECE 2014 Tech Mahindra
7 SHAIK NASREEN SULTHANA ECE 2014 Tech Mahindra
8 M PARVEEN BANU ECE 2014 Tech Mahindra
9 BAGADE POOJA ECE 2014 Tech Mahindra
10 B SANDEEP YADAV ECE 2014 Tech Mahindra
11 SHAIKSHAHANAAZ ECE 2014 Tech Mahindra
12 SHAIK MADIHA TAHSEEN ECE 2014 Tech Mahindra
13 RAJA NANDITHA ECE 2014 INFOSYS
14 RAJA NAVEENA ECE 2014 INFOSYS
15 KOTHA INDIRA ECE 2014 NOMUS COMM-SYSTEMS
16 BAIREDDY SRILAKSHMI ECE 2014 NOMUS COMM-SYSTEMS
17 G AKSHAYKUMAR ECE 2014 SSE
18 K.SIVAJI RAO ECE 2014 SSE
19 GOLLA MANIDEEP ECE 2014 SSE
20 J PRUTHVI ECE 2014 SSE
21 KURUVA RAGHUVARAN ECE 2014 SSE
22 VEMULA RAGHU TARUN ECE 2014 Face
23 BHUMIREDDY NIKHILESH REDDY ECE 2014 TCS
24 G LATHA ECE 2014 TCS

Department of Electrical and Electronics Engineering

S.No Name of the Student Branch Year of Passing Organisation Selected
1 ANUSHA SINGH B EEE 2014 Tech Mahindra
2 GOSALA MAHESWARA REDDY EEE 2014 Tech Mahindra
3 GOLLA ANIL KUMAR EEE 2014 SSE
4 R.CHANDRASEKHAR REDDY EEE 2014 SSE
5 M SURESH NAIK EEE 2014 SSE
6 B.GANGADHAR YADAV EEE 2014 SSE
7 SHAIK MD IMRAN WALI EEE 2014 SSE
8 J V MURALI EEE 2014 SSE
9 KAMARTHI NARESH EEE 2014 SSE
10 N PARTHA SARATHI REDDY EEE 2014 SSE
11 SUGURU SAHADEVUDU EEE 2014 SSE
12 M.RUKSANA EEE 2014 SSE

Department of Information Technology

S.No Name of the Student Branch Year of Passing Organisation Selected
1 K SWATHI IT 2014 Tech Mahindra
2 P GAYATHRI IT 2014 INFOSYS
3 Y JANARDHAN IT 2014 RISE Corp
4 K SAI SUJITH IT 2014 Value Labs
5 K SAI SUJITH IT 2014 Face
6 VEMULA RAGHU TARUN IT 2014 Face
7 K SAI SUJITH IT 2014 KTree Computer Solutions India Pvt.ltd

Department of Master of Business Administration

S.No Name of the Student Branch Year of Passing Organisation Selected
1 MADAM BALARANGA REDDY MBA 2014 Shore Info Tech India  Pvt Ltd,
2 MACHANI CHANDRA SEKHAR MBA 2014 Uniliver
3 N LOKESH PRASAD MBA 2014 Reliance GO
4 DONTHU YELLARAJU MBA 2014 Hetero Drugs
5 K MAHESH MBA 2014 DKT Health Care India Pvt Ltd
6 NETTAM MAHESH MBA 2014 Axis Bank
7 PARUCHURI NAGALAKSHMI MBA 2014 Wisdom IT Pvt Ltd
8 MANTHUGARI NAVEEN KUMAR MBA 2014 Info Tech Pvt Ltd
9 N SAMYUKTHA MBA 2014 Cognizant Technology
10 G SHYAM BABU MBA 2014 Sree Rama License
11 SALE SURESH MBA 2014 Apple Orthopedic
12 VERANNA UDAY KUMAR REDDY MBA 2014 Mourya inn
13 JINKALA VENKATA RAVI NAIDU MBA 2014 Muthoot Finance
14 KHAJA BASHA MBA 2014 Malabar Gold and Diamonds
15 T DEEPIKA MBA 2014 Cognizant Technology
16 NEELAM DINESH MBA 2014 Postal Department
17 JANGAM PRASAD MBA 2014 Amazon
18 SHAIK RUBEENA MBA 2014 G. Pullaiah College of Engineering & Technology
19 KAPA SREE LAKSHMI MBA 2014 Cognizant Technology
20 DASARI SUREKHA MBA 2014 Amazon

Department of Computer Science and Engineering

S.No Name of the Student Branch Year of Passing Organisation Selected
1 OMKARAM MADHURI CSE 2013 Tech Mahindra
2 RAMAKRISHNA ANUSHA CSE 2013 Tech Mahindra
3 GUDEM SIDDARTHA RAGHAVENDRA CSE 2013 Tech Mahindra
4 PAVAN NIRANJANA CSE 2013 Tech Mahindra
5 SESHADRI VEDA VIKAS REDDY CSE 2013 Tech Mahindra

Department of Electronics and Communication Engineering

S.No Name of the Student Branch Year of Passing Organisation Selected
1 AVADHANULA KALYANI ECE 2013 Tech Mahindra
2 EDIGA SUSHMA ECE 2013 Tech Mahindra
3 NARAHARI NAGA RANI ECE 2013 Tech Mahindra
4 P.MADHU MITHA ECE 2013 Tech Mahindra
5 K.V.RAGHUNATH RAO ECE 2013 Tech Mahindra
6 PITTALA RAVI KUMAR ECE 2013 Tech Mahindra
7 SHAIK MUNEER BASHA ECE 2013 Tech Mahindra
8 SHAIK REHAN AHMED ECE 2013 Tech Mahindra
9 P.ABDUL WAHEED ALI KHAN ECE 2013 Tech Mahindra
10 CHEPURI DIVYASREE EEE 2013 Tech Mahindra
11 A.PRATHYUSHA ECE 2013 Tech Mahindra
12 BHARADWAJA DEEPIKA ECE 2013 Tech Mahindra
13 M.MEHNAZ SAHER ECE 2013 Tech Mahindra
14 SUMAYYA ILIYAS ECE 2013 Tech Mahindra

Department of Master of Business Administration:

S.No Name of the Student Branch Year of Passing Organisation Selected
1 A.DAVID JAYAKUMAR PETERS MBA 2013 SPANDANA
2 B. SURAJ BHARADWAJ MBA 2013 SPANDANA
3 SHANAWAZ HUSSAIN SYED MBA 2013 HDFC
4 B SURAJ BHARADWAJ MBA 2013 HDFC
5 KOPRAKULA UPENDRA MBA 2013 HDFC
6 K YESHWANTH SAI KRISHNA MBA 2013 HDFC
7 V.HIMA BINDU MBA 2013 ICICI Bank
8 G. JYOTHI MBA 2013 Cenoplase, HR Executive
9 C. KIRAN KUMAR MBA 2013 Capital IQ, Market data Associate
10 JANGAM
NAGA PRASAD
MBA 2013 Relaiance, Sales Officer
11 P. SAI SILPA MBA 2013 Eenadu press, Junior Executive
12 SHANAWAZ
HUSSAIN SYED
MBA 2013 Keerthi metals & Minarals, Executive Officer
13 P. SIVA KUMAR MBA 2013 Sree Logistics , Accountant
14 SREENIVASA
REDDY BEERAM
MBA 2013 Vestro pvt ltd, Assistant Manager in Marketing
15 B .SURAJ
BHARADWAJ
MBA 2013 Annapurna Productions, Junior story Writer
16 KOPRAKULA
UPENDRA
MBA 2013 Muthoot Finance, Junior Executive
17 P.VIJAYA KUMAR MBA 2013 Wisdom IT Services , Senior Associate
18 YERLA YASWANTH MBA 2013 ICICI Bank, Sales Exective
1 A.DAVID JAYAKUMAR PETERS M.B.A 2013 SPANDANA
2 B. SURAJ BHARADWAJ M.B.A 2013 SPANDANA
1 SHANAWAZ HUSSAIN SYED MBA 2013 HDFC
2 B SURAJ BHARADWAJ MBA 2013 HDFC
3 KOPRAKULA UPENDRA MBA 2013 HDFC
4 K YESHWANTH SAI KRISHNA MBA 2013 HDFC

Department of Computer Science and Engineering:

S.No Name of the Student Branch Year of Passing Organisation Selected
1 Y RAVITEJA CSE 2012 IGENIESES
2 C SUMANTH REDDY CSE 2012 IGENIESES
3 K YASWANTH SAI CSE 2012 Oracle
4 N DIVYA DEEPTHI CSE 2012 Tech Mahindra
5 JUVERIAH SUMAN CSE 2012 Tech Mahindra
6 N DIVYA DEEPTHI CSE 2012 CSS Corp
7 JUVARIA SUMAN CSE 2012 CSS Corp
8 R LOHITHA CSE 2012 CSS Corp
9 A SHEKINAH PREMA SUNAIANA CSE 2012 CSS Corp

Department of Electronics and Communication Engineering:

S.No Name of the Student Branch Year of Passing Organisation Selected
1 PELLURI SUBBA RAO ECE 2012 IGENIESES
2 P NAGA SWETHA ECE 2012 Bosch
3 G. PRATHYUSHA DEEPTHI ECE 2012 Bosch
4 D JAWAHAR ECE 2012 Bosch
5 D VEERENDRA KUMAR ECE 2012 Bosch
6 P NAGA SWETHA ECE 2012 Tech Mahindra
7 MAREDDY GOUTHAM ECE 2012 Tech Mahindra
8 M GOUTHAM ECE 2012 Tech Mahindra
9 S PHANIDRA ECE 2012 Tech Mahindra
10 A RISHIKESH ECE 2012 Tech Mahindra
11 M SAI ANIL KUMAR ECE 2012 Tech Mahindra
12 P SRINUVASULA REDDY ECE 2012 Tech Mahindra
13 G. PRATHYUSHA DEEPTHI ECE 2012 CSS Corp
14 M. RUBEENA ECE 2012 CSS Corp
15 THALLAM LAKSHMI BHARATH ECE 2012 Microtek
16 M ARJUN ECE 2012 Microtek
17 TALAMUDIPULA ADITHYA ECE 2012 Microtek
18 SABBASANI RANGA MAHESH REDDY ECE 2012 Microtek
19 GUNTHA VENKATA KARTHIK ECE 2012 Microtek
20 M JAGADISH ECE 2012 Microtek
21 SILIVERI VINOD KUMAR ECE 2012 Microtek
22 DYAMA  VEERENDRA KUMAR ECE 2012 Microtek
23 A T YASHWANTH ECE 2012 Microtek
24 BOOMA VEERA VINODKUMAR REDDY ECE 2012 Microtek
25 DANIKULA JAWAHAR ECE 2012 Microtek
26 PELLURI SUBBA RAO ECE 2012 Microtek

Department of Computer Science and Engineering:

S.No Name of the Student Branch Year of Passing Organisation Selected
1 K.GOPINATH RAO EEE 2012 Tech Mahindra
2 K SURYA MANI TEJA EEE 2012 Tech Mahindra
3 MANDA CHANDRAHASA REDDY EEE 2012 CSS Corp
4 TALLAM RAVI THEJA EEE 2012 Microtek
5 M RAVITEJA DESAI EEE 2012 Microtek
6 SIGICHERLA SUBRAHMANYAM EEE 2012 Microtek

Department of Information Technology:

S.No Name of the Student Branch Year of Passing Organisation Selected
1 MADINENI PRATHYUSHA IT 2012 IGENIESES
2 Y SWATHI IT 2012 IGENIESES
3 J HARSHA VARDHAN IT 2012 IGENIESES
4 MANGALAM ALEKHYA IT 2012 CSS Corp
5 T HARISH KUMAR IT 2012 Oracle

Department of Master of Business Administration:

S.No Name of the Student Branch Year of Passing Organisation Selected
1 T ARUN KUMAR MBA 2012 IGENIESES
2 S DIVYA MBA 2012 IGENIESES
3 SHAIK KHAJAVALI MBA 2012 S&P Capital IQ
4 ABDUL KHALEEL.S MBA 2012 Vodafone
5 ABDUL RAHMAN.P MBA 2012 Police
6 ALI KISHORE.A MBA 2012 ICICI
7 ARUN KUMAR.T MBA 2012 Quickr
8 ASHOK.A MBA 2012 Premium  Honda
9 CHARAN KUMAR .U MBA 2012 Cipla
10 GOVARDHAN REDDY .S MBA 2012 Amneal Pharmaceuticals India Pvt Ltd
11 JAYA PRAKASH .K MBA 2012 UAE Exchange India
12 KHASIM VANNELA MBA 2012 P&G
13 MADHU KONAPURAM MBA 2012 Hyundai
14 MAQBOOL BASHA .S MBA 2012 Cooperative Bank
15 MEHABOOB .P MBA 2012 Dabur, P&G
16 PANDU RANGA RAO .A MBA 2012 Featherlite
17 PHANI KUMAR CHINTHAPATRI MBA 2012 UAE Exchange & Financial Services Ltd
18 SIRISHA MULLANGI MBA 2012 Mahindra Constructions
19 SREELATHA MEENIGE MBA 2012 Peopletech Group
20 VENKATA RAMANA BANDARI MBA 2012 Saptagiri Camphor Ltd, Hyderabad
21 VENKATESH .B MBA 2012 AXA Business Insurance, Banglore
22 VINAY KUMAR PILLI MBA 2012 Intertek, Banglore
23 VISESH KUMAR REDDY MBA 2012 Quality Executive
24 ZAKIR HUSSAIN .S MBA 2012 Mahindra Finance
25 ZAKIR HUSSAIN SHAIK MBA 2012 Secretariat, Hyderabad
26 T ARUN KUMAR MBA 2012 IGENIESES
27 S DIVYA MBA 2012 IGENIESES

Department of Computer Science and Engineering:

S.No Name of the Student Branch Year of Passing Organisation Selected
1 B PREETHI PRATHYUSHA CSE 2011 Tech Mahindra
2 B UMA MAHESWARI CSE 2011 Tech Mahindra
3 D SUREKHA CSE 2011 Tech Mahindra
4 G RAJESWARI CSE 2011 Tech Mahindra
5 GADDALE NIVEDITA CSE 2011 Tech Mahindra
6 GUDA PAVANI KUMARI CSE 2011 Tech Mahindra
7 GUDURI SULAKSHANA CSE 2011 Tech Mahindra
8 GUNDA SINDHU PALLAVI CSE 2011 Tech Mahindra
9 KOTLA SRILAKSHMI CSE 2011 Tech Mahindra
10 L V MANJUSHA CSE 2011 Tech Mahindra
11 SILPA R CSE 2011 Tech Mahindra
12 SUBBAREDDY YAMINI CSE 2011 Tech Mahindra
13 VEDAM PRATHYUSHA CSE 2011 Tech Mahindra
14 NUKALA SANDEEP CSE 2011 Tech Mahindra
15 BOGGIREDDYGARI RAMADEVI CSE 2011 Tech Mahindra
16 DHODDIKURUVA DEEPTHI CSE 2011 Tech Mahindra
17 ANUSHA E CSE 2011 Syntel
18 Y YATHEESWARUDU CSE 2011 Syntel
19 D GOUTHAMI KRISHNA CSE 2011 CSS Corp
20 DHODDIKURUVA DEEPTHI CSE 2011 CSS Corp
21 KOTRIKE VISHNUPRIYA CSE 2011 CSS Corp
22 P MANSA DEVI CSE 2011 CSS Corp
23 GAUTHAM SAGAR Y CSE 2011 CSS Corp
24 NIDICHANAMETLA SASHANK CSE 2011 CSS Corp
25 P PRANEETH RAHUL CSE 2011 CSS Corp
26 S MD SHAFIULLA CSE 2011 CSS Corp

Department of Electronics and Communication Engineering:

S.No Name of the Student Branch Year of Passing Organisation Selected
1 K V ANANTHA RAMYA ECE 2011 Tech Mahindra
2 P SINDHURI ECE 2011 Tech Mahindra
3 V LEELAVATHI ECE 2011 Tech Mahindra
4 B T VISHNU VIHAR ECE 2011 Tech Mahindra
5 K MURALIDHAR ECE 2011 Tech Mahindra
6 K RAGHAVA VAMSI ECE 2011 Tech Mahindra
7 K RAJA GOPAL CHOWDARY ECE 2011 Tech Mahindra
8 JONNALAGADDA  DIVYA ECE 2011 Tech Mahindra
9 KUPPA VISHNU KUMAR ECE 2011 Tech Mahindra
10 T NAGASUVARNA ECE 2011 Tech Mahindra
11 B PAVAN KUMAR ECE 2011 Tech Mahindra
12 RANGAM LATHA ECE 2011 Syntel
13 M PRADEEP KUMAR ECE 2011 Syntel
14 MOHAMMED RIZWAN ECE 2011 Syntel
15 T NAGASUVARNA ECE 2011 CSS Corp
16 K  RAKESH ECE 2011 CSS Corp
17 K RAKESH ECE 2011 ASAP
18 K MURALIDHAR ECE 2011 ADP Pvt Ltd

Department of Electrical and Electronics Engineering:

S.No Name of the Student Branch Year of Passing Organisation Selected
1 BUDAMALA DEEPAK REDDY EEE 2011 Tech Mahindra
2 RUMAN FARAZ EEE 2011 Tech Mahindra
3 KUKATLA  KRISHNA REDDY EEE 2011 Bosch
4 HARI KIRAN AGNUR EEE 2011 IVRL
5 M.RANADHEER EEE 2011 CSS Corp

Department of Information Technology:

S.No Name of the Student Branch Year of Passing Organisation Selected
1 K GOUTHAMI IT 2011 Tech Mahindra
2 K SHEENA TEJ IT 2011 Tech Mahindra
3 MANDATI SUSMITHA IT 2011 Tech Mahindra
4 NAMRATHA K ASHER IT 2011 Tech Mahindra
5 SHAIK SABIHA SULTANA IT 2011 Tech Mahindra
6 P NARESH KUMAR REDDY IT 2011 Tech Mahindra
7 G PRAMOD KUMAR IT 2011 Syntel
8 K V SUBBAIAH IT 2011 Syntel
9 V SOMASEKHAR REDDY IT 2011 Syntel
10 V KRISHNA CHAITANYA IT 2011 Syntel
11 NAMRATHA K ASHER IT 2011 Bosch
12 KALYANI D IT 2011 CSS Corp
13 U HARITHA IT 2011 ASAP
14 K N K SAKILA IT 2011 ASAP

Department of Master of Business Administration:

S.No Name of the Student Branch Year of Passing Organisation Selected
1 CHENNURU SWATHI MBA 2011 Serene Global
2 E.SARASWATHI MBA 2011 Serene Global
3 K.HASEENA BEGUM MBA 2011 Serene Global
4 M K ARUNA JYOTI MBA 2011 Serene Global
5 N JYOTSHNA DEVI MBA 2011 Serene Global
6 N PAVANI MBA 2011 Serene Global
7 T SRI JYOTHI MBA 2011 Serene Global
8 Y SWETHA MBA 2011 Serene Global
9 YADINDLA MAMATHA MBA 2011 Serene Global
10 A CHANDRA SEKHAR MBA 2011 Serene Global
11 B SREENIVASA RAGHAVAN MBA 2011 Serene Global
12 B VENKATESH MBA 2011 Serene Global
13 K T MADHUSUDHANA MBA 2011 Serene Global
14 K. VAMSI KRISHNA MBA 2011 Serene Global
15 M. BHARATH KUMAR MBA 2011 Serene Global
16 M. DINAKAR KUMAR MBA 2011 Serene Global
17 PT MAHESHA MBA 2011 Serene Global
18 P. NARENDRA REDDY MBA 2011 Serene Global
19 A CHANDRA SEKHAR MBA 2011 HDFC
20 MEENIGA MAMATA MBA 2011 HDFC
21 M.BHARATH KUMAR MBA 2011 Nouveau
22 G. SONTOSH MBA 2011 Nouveau
23 G.RAJESH KUMAR MBA 2011 Nouveau
24 N JYOTSHNA DEVI MBA 2011 KERNEL Tech
25 N JYOTSHANA DEVI MBA 2011 S&P Global Market Intelligence
26 A.CHANDRA SEKHAR MBA 2011 Axis bank
27 B SREENIVASA RAGHAVAN MBA 2011 ICICI Bank, Hyderabad
28 B VENKATESH MBA 2011 Bharti Axa, Banglore
29 L.SANDEEP KUMAR MBA 2011 Asian Paints
30 CHENNURU SWATHI MBA 2011 Serene Global
31 E.SARASWATHI MBA 2011 Serene Global
32 K.HASEENA BEGUM MBA 2011 Serene Global
33 M K ARUNA JYOTI MBA 2011 Serene Global
34 N JYOTSHNA DEVI MBA 2011 Serene Global
35 N PAVANI MBA 2011 Serene Global
36 T SRIJYOTHI MBA 2011 Serene Global
37 Y SWETHA MBA 2011 Serene Global
38 YADINDLA MAMATHA MBA 2011 Serene Global
39 A CHANDRA SEKHAR MBA 2011 Serene Global
40 B NIVASA RAGHAVAN MBA 2011 Serene Global
41 B VENKATESH MBA 2011 Serene Global
42 K T MADHUSUDHANA MBA 2011 Serene Global
43 K. VAMSI KRISHNA MBA 2011 Serene Global
44 M. BHARATH KUMAR MBA 2011 Serene Global
45 M. DINAKAR KUMAR MBA 2011 Serene Global
46 PT MAHESHA MBA 2011 Serene Global
47 P. NARENDRA REDDY MBA 2011 Serene Global
48 B NIVASA RAGHAVAN MBA 2011 HDFC
49 MEENIGA MAMATA MBA 2011 HDFC
50 M.BHARATH KUMAR MBA 2011 Nouveau
51 G. SONTOSH MBA 2011 Nouveau
52 G.RAJESH KUMAR MBA 2011 Nouveau
53 N JYOTSHNA DEVI MBA 2011 KERNEL Tech

Department of Master of Computer Applications:

S.No Name of the Student Branch Year of Passing Organisation Selected
1 B. GAYATHRI MCA 2011 Tech Mahindra
2 ANUSHA BANDELA MCA 2011 Syntel
3 B. GAYATHRI MCA 2011 Syntel
4 K. RAJESWARI MCA 2011 Syntel
5 S. BHANU TEJA MCA 2011 Syntel
6 K. PRABAKAR MCA 2011 Syntel
7 M. VIJAY KUMAR MCA 2011 Syntel
8 B.GAYATHRI MCA 2011 CSS Corp
9 I NAGANANDINI MCA 2011 CSS Corp
10 M.VIJAY KUMAR MCA 2011 CSS Corp
No announcement available or all announcement expired.